Pek bilinmeyen 5 ilginç yerel spor.

0
186

Klasik spor dallarından sıkılanlar için dünyada pek bilinmeyen 5 ilginç yerel spor dalı hakkında bilgiler..

1. SepakTakrawDaha çok Güneydoğu Asya bölgesinde oynanan bu spor ayak voleyboluna benziyor. İki takımın üçer kişi ile topu rakip sahaya göndermeyi amaçladığı spor dışarıdan bakınca çok estetik duruyor.
Pek bilinmeyen 5 ilginç yerel spor
2. Gelincik Saklamaİngiltere’nin York bölgesinde yapılan bu sporda hedef paçalarını ayak bileğinize bağladığınız pantolonunuzdan içeri soktuğunuz gelincikleri olabilecek en uzun süre pantolonunuzun içinde tutmak.
Pek bilinmeyen 5 ilginç yerel spor.
Pek bilinmeyen 5 ilginç yerel spor
3. Cep Telefonu Atma SporuNokia’nın doğduğu ülke olan Finlandiya’da keşfedilen bu spor dalını aslında ismi son derece güzel bir şekilde açıklıyor. Yarışmacılar organizatör tarafından tedarik edilen cep telefonlarını olabilecek en uzak noktaya atmaya çalışıyor.

4. Bataklık Futbolu

Yine adından anlaşılabilen bu spor dalında ekipler 13 dakikalık iki devreden oluşan maçta altışar kişiyle birbirine gol atmaya çalışıyor. Finlandiya’da bulunan bu spor dalının yaygınlaşmaya başladığını hatta turnuvalar düzenlendiğini hatırlatmakta fayda var..

5. Eş Taşıma

Bir zamanlar mafyaya katılmak için uygulanan bu gelenek günümüzde moda bir spor haline geldi. Nadiren tersi olsa da erkek eşini ters bir şekilde boynuna asarak belirlenen mesafeyi koşmaya çalışıyor. Taşınacak kadınların 17 yaşından büyük ve 49 kilodan ağır olma zorunluluğu bulunuyor..

.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz